PDA

Zobacz pełną wersję : Porażka z Golfem III GTI

Stasiek
14-04-06, 10:47
Wracałem sobie do domu koło północy i na Rejtana na rondzie wyrównałem do jakiegoś golfika. Przy starcie widziałem że kolesław nie bardzo miał ochotę na ściganki to ja się nie męczyłem i jechałem równo z nim. Kiedy on przyspieszał to i ja przyspieszałem no i... podjarał się :mrgreen:
Widać było że miał zamiar jechać w innym kierunku niż ja ale dla mnie się poświęcił i daje za mną cisnąc w podłogę.
Zatrzymaliśmy się na drodze mimo że nie było świateł ale że nie było synchronizacji to dajemy na najbliższe światła.
Stoimy: koleś odsuwa szybkę i mówi że z zielonego ok? :smile:
No to ja że ok!
Zielone i ruszyliśmy..... No i mnie zrąbał :sad:
Start był równy ale od razu było widzć że lepiej idzie. Ciągnąłem jedynkę i dwójkę do około 6000obr ale trójki już nie męczyłem bo był już na tyle przede mna że zjechał przede mnie. Chciałem jeszcze żeby się zatrzymał i wypytałbym co to ma ale dumny z siebie cisnął ile fabryka dała i tak wjechał w miasto... szkoda

Oczywiście obadałem temat i:
Golf III GTI 2.0 - 115KM 166Nm 10,4s do setki
Golf III GTI 2.0 16V - 150KM 180Nm 8,7s do 100km/h

Stawiam na tego drugiego bo ja mam 8,9s do 100km/h (wg producenta) i słabsze GTI bym robił z palcem a już na pewno by nie było takiej różnicy :mrgreen:

No i znowu się nadziałem, jak nie ścierka to golfik (a taki niepozorny był)
Pozdro dla kierownika GTI

14-04-06, 13:45
Plebsowóz IV TDI z chipem VTECH na blachach EL..... z kratką , objechał mnie w cifie ( potem spotkaliśmy się na STATOIL'U przy Rejtana i na próbę z pralką nie chciał sie umówić :mrgreen: ). Spoko gość , nie mógł uwierzyć w całe zdarzenie ( nie usprawiedliwiam się i nie tłumaczę , bo koleś sam twierdził że ma zimówki , track control itp. i itd. a cif jadzie na letnich , kierunkowych oponkach w środku stycznia :cry: )
PS.Zaznaczam nie było żadnego zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego a osiągane prędkości były dozwolone Polskim prawem !

kuber
14-04-06, 14:09
a jakiego miałeś cifa? bo ja ostatnio Golfiarza V TDI (chyba nic nie dłubany) zrobiłem spod świateł na Lwowskiej ale powiem że dawał rade na dole :)

Stasiek nie przejmuj się tym golfikiem czasem nie wiesz co naprawde siedzi u kogoś w autku.

Jak będzie następny spot to się pojawie 206 bo musze sprawdzić go jak jedzie przy jakiejś Hani ;)

beety
14-04-06, 16:39
to był golf abf ..... :razz: 2.0 150 KM mialy oznaczenia ABF
Reszta z innymi oznaczeniami mial moc 115 KM

uzytkownik pswu.... :mrgreen:
a to komentarz wydarzenia z jego strony...

Zdarzenie świerzutkie z dzisiejszej nocy... Jadę do roboty około 0:30 , ulica rejtana , autko jeszcze zimne i myślę sobie może ktoś się fuksem napatoczy .... e nieee toć to Rzeszów (puściutki o tej porze). Na wysokości statoila dojeżdza jednak Civic . Czarny , ładnie podświetlone na niebiesko zegary , podwójna rura wydechowa zagięta w dół (seryjna ) więc myśle sobie pewnie jakiś mocniejszy. W środku młody kierownik. No i jedziemy ...równiutko , nagle koleś dał buta i mi odjechał , dojechaliśmy do skrzyżowania z lwowską i koleś w nią skręcił. Ja miałem jechać na most ale co tam i dalej za nim . Po chwili stanęliśmy razem ale z braku świateł strat wyszedł nierówno. Minelismy szpital i dalej w stronę Krasnego . Nawrót i ustawiliśmy się na światłach ... Szyba w dół i : " na zielone ..." kierownik się zgodził.. 3.2.1 i ... jedynka pół auta dla mnie , dwójka całe , trójka jakieś dwie długosci dla mnie .... Ogólnie miły wyścig i Civic nawet nawet chodził , niestety nie spytałem jaki silnik ale raczej VTi by mnie zjadło a innych silników nie kojarzę (130 ? 125 ? A MOżE 90 ???). Najfajniejsze jest to o tej porze znalazł sie ktoś chętny do zabawy... Pozdro dla kierownika Civa...

p.s. pozdro dla kierownika civa....hehehe
a ja jezdze i jezdze i nikt sie ze mnanie chce scigać... :wink: no oprucz paru incydentów hahaha

TIWAZI
15-04-06, 15:44
to był golf abf

raczej ABT

Czyli Stasiek nie masz się co martwić, 4x4 tam ma.
Bez szans, i tak dawałeś radę.

15-04-06, 22:52
ABT to tuner vw To view links or images in this forum your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts. a nie 4x4 !

4x4 to u vw od zawsze synchro ! A obecnie 4Motion
2.0 16V w III szczerze to szajs i padaka !
bardziej spontaniczny jest już 16V z kadetta czy astry gsi

Luczar
15-04-06, 23:49
Stasiek nie przejmuj się. Gti to prawie najszybsze z Golfów. Dobrze że to VR6 nie był ;)

16-04-06, 18:57
ojjjjjjj cos slabiutko stasiek Ci poszlo jak Ci golfy odjezdzaja

pelo69
21-11-06, 23:46
ojjjjjjj cos slabiutko stasiek Ci poszlo jak Ci golfy odjezdzaja

czlowieku a jak cie objezdza maluch jak mial moj kumpel z 80 konnym silnikiem chyba od jakiegos golfa to co bys powiedzial, poprostu nie wiemy co w jakich maszynkach siedzi i to dlatego czasami dostaje sie baty :!: ale nie za czesto sie to przytrafia :lol:

22-11-06, 23:11
ales temat ruszyl :D z przed prawie pol roku

MacK
23-11-06, 10:48
ales temat ruszyl z przed prawie pol roku
odgrzewane kotlety są najlepsze :wink:

kuber
25-11-06, 12:51
odgrzewane kotlety są najlepsze :wink:

byle nie z mikrofalowki :P

kuki
26-11-06, 05:42