PDA

Zobacz pełną wersję : Dark Graphite *SPORT EDITION* by Tomek&k.a.i.k.a

k.a.i.k.a
11-05-11, 12:00
WSTĘP

Jak już wcześniej wspominałam wybór kolejnego auta nie był sprawą łatwą (Różnica zdań, ciut inne gusta, dostępne środki w portfelu ;) )
Jedyne co było wiadome, to że następna "kareta" ma być zdecydowanie większa niż "moje" ukochane "jajko", bardziej ekonomiczna i troszkę mocniejsza.
Po wielu, wielu rozmowach.. nieraz baaardzooo dłuuugich i burzliwych zapadła decyzja, że jednak nie będzie to [H], a inna marka.
Nastąpiła kolejna faza tzn. intensywnego poszukiwania auta odpowiadającego Tomkowi osiągowo i gabarytowo, a mi wizualnie.. ;)
Po wielu "castingach" ;) padło na volvo... a że autko miało być rodzinno-zwierzęce to.. v40(kombi) (Dodam od siebie, że jest to jedyne kombi, które wizualnie mi się podoba...)

Tak więc, od niedawna jesteśmy posiadaczami volvo v40 z 2003 roku Sport Edition.
Auto (jak większość) ma i swoich zwolenników jak i przeciwników, ale rankingach nie jest z nim tak źle.. ;)
Dla nas... póki co jest ok, jest to kompromis między dużo większym autkiem, a mniejszym spalaniem i zdecydowanie większym komfortem jazdy. Tak więc teraz jeździmy, przyzwyczajamy się, testujemy.. :)

A teraz kilka słów o samym aucie ;)

MODEL: Volvo V40 SPORT EDITION

SILNIK: 1.9L Diesel 115KM

UKŁAD DOLOTOWY: seria

UKŁAD WYDECHOWY: seria

ELEKTRONIKA:

- 4xelektryczne szyby
- 2xelektryczne i podgrzewane lusterka

UKŁAD NAPĘDOWY: seria

ZAWIESZENIE: seria

UKŁAD HAMULCOWY: seria

BODY-KIT:
-pakiet SPORT: dokładka pod zderzakiem, spoiler na dachu, czarny środek lamp przód, kierunki przeźroczyste-black
-pakiet chrom: chromowane klamki, tylna listwa oraz elementy w środku

ŚRODEK: skóra

CAR-AUDIO:
- radio CD fabryczne volvo
- system surround
- fabrycznie wbudowany subwoofer w bagażniku

FELGI I OPONY:

- alufelgi 15' Volvo

INNE WYPOSAŻENIE:

- ABS
- climatronic
- kolorowa nawigacja GPS
- podgrzewane fotele
- 6x poduszka powietrzna (w tym 2 kurtyny)
- centralny zamek + pilot (2 komplety)
- komputer pokładowy
- tempomat
- relingi
- spryskiwacze reflektorów
- 2 podłokietniki
- zestaw głośnomówiący dla Nokia (zostanie zlikwidowany ;) )
- halogeny
- hak
- regulowana, skórzana kierownica
- dzielona tylna kanapa

W volvo zostało powymieniane wszystko to co się powinno zmienić w nowo zakupionym aucie. :D
Teraz tylko wyszorować, nawoskować czyli przywrócić do stanu używalności i ... jeździć, jeździć i jeździć.. :)

Zdjęcia bardzo poglądowe.. ;)
20892090
20912092

Gawel
11-05-11, 12:33
he he to ja pierwszy dobry zakup fajne kombi szerokości i bezawaryjności jedyne kombi które mi się podoba pozdro

Bela
11-05-11, 12:40
no i jest następca wkońcu :) mnie się bardzo widzi :D no i wyposażenie niczego sobie, jak już wypucujecie ładnie to jeszcze foty środka możesz wrzucić :) a tapicerka z elementami skóry to w sensie że pół-skórka chyba tak? :) to miłego użytkowania życze

MarceL
11-05-11, 12:56
Volvo dobry wybor, ten model to jeden z ladniejszych, jezeli chodzi o kombi, do tego dieselek to przy dzisiejszych cenach paliwa zawsze cos mozna zaoszczedzic :). Czesto mam okazje jezdzic S60 T5 i powiem krotko KOCHAM VOLVO :D Gratki, nie sluzy jak najlepiej.

Randall
11-05-11, 14:44
Fajne autko, ma w serii obrysówki <zakochany> i w koncu jakies ludzkie wyposażenie :D Pokaz foty wnętrza szczegolnie to navi mnie interesuje ;>

KamilM
11-05-11, 14:50
Fajny samochód.. :) Też jakiś czas rozglądałem się za tym modelem, ale raczej w wersji sedan. Kombi też się mnie podobuje.. Tak samo jak Audi A4 w kombi. ;)

dymek
11-05-11, 16:18
Jak mówiłem może to nie H ale podobuje mnie się a szczególnie fele. Jeszcze raz gratuluje zakupu ;) Tylko sie nie przyzwyczajać zbytnio :P

Mnichu
11-05-11, 17:06
WSTĘP

(Dodam od siebie, że jest to jedyne kombi, które wizualnie mi się podoba...) ;)

A co z Acc kombi ??? Jest przepiękny przecież !!! :P

Co jak co gratuluje wyboru, osobiście też podoba mi się to autko :) Szerokości i bezawaryjności :)

bartosz
11-05-11, 20:23
Nooooo wiedziałem że cosik takiego będzie Gratki :D teraz ,,trójka,, będzie smigać elegancko :P

Centurion
11-05-11, 20:59
fajne wozidełko;)

ile to paliw w ruchu miejskim prze normalnej jeździe ? (nie jakiś ekodraJJJwinG):P

kamilooo
11-05-11, 21:11
właściciel diesla zawsze powie że jego pali 5 litrów:D hehe

k.a.i.k.a
11-05-11, 21:45
No to po kolei :)

Na wstępie dzięki za miłe i przychylne opinie :)
Wiem, że to nie Honda i że niektórych zawiedliśmy no ale.. życie.. ;)
Nie mamy też zamiaru za wszelką cenę udowadniać, że volvo i jeszcze w dieslu jest lepszy niż Honda na benzynie czy gazie..
Mamy auto jakie mamy i póki co to zostanie :)
p.s. Dymek nie martw się ;)

Teraz do rzeczy:

Fajne autko, ma w serii obrysówki i w końcu jakieś ludzkie wyposażenie
Ja też za obrysówkami zawsze szalałam.. ;)

Pokaz foty wnętrza szczególnie to navi mnie interesuje ;>
Foty zrobię lepsze jak ogarnięty zostanie środek i autko weźmie prysznic.. A co do nawigacji.. Fizycznie wbudowana jest w radio, ale trzeba jeszcze wgrać Polską mapę :P Narazie są inne ważniejsze sprawy.. ;)

Też jakiś czas rozglądałem się za tym modelem, ale raczej w wersji sedan.
Sedan także był brany dość poważnie pod uwagę, jednak otwór bagażnika to nie to co kombi... ;) a i pies ma w końcu swoja miejscówke.. ;)

A co z Acc kombi ? Jest przepiękny przecież !
Mnichu wybacz ale.. dla mnie jeśli Honda to tylko HB ewentualnie sedan..

ile to paliw w ruchu miejskim prze normalnej jeździe ?

Na trasie na odcinku 250km komputer pokazywał 4,7 do 5 litrów. W mieście ostatnio wykazał 7,3 litry z włączoną klimatyzacją.
Póki co za mało jest jeżdżone by wypowiadać się na 100% jakie to ma spalanie. Na pewno wskazówka leci w dół wolniej niż w Hance ;)

Jak pisałam wcześniej narazie testujemy i przyzwyczajamy się.. :)

r1arek
11-05-11, 22:30
Na pewno wygodny, ładny, bezpieczny, wprost idealny na Wasze potrzeby i tańszy niż Hanka. Mimo wszystko i tak bym wolał acc:)

Rogal
11-05-11, 23:24
moim zdaniem najlepsze/najładniejsze volvo jakie widziałem

szkoda ze silnik słaby

gratuluje nowego auto w rodzinie ... mam nadzieje że mimo że to nie Honda bedziecie na spotach/zlotach itp :D

kamilooo
11-05-11, 23:28
mimo że to nie Honda bedziecie na spotach/zlotach itp

a to mozna tak? ja sprzedałem Honde,myslałem że mnie juz nie chcecie i nie odwiedzałem :(

Rogal
11-05-11, 23:29
Ciebie nie chcemy :p

hahahhahaha

nypel
12-05-11, 07:54
bardzo fajne rodzinne autko :) !!

Piszol
12-05-11, 22:06
Ładne autko ale żeby dieslem jeździć to trza mieć kasę. Bezawaryjności życzę ;)

k.a.i.k.a
17-05-11, 22:03
szkoda ze silnik słaby

Z tego co wiem to 170KM miały V40, ale to benzyniaki (być może się mylę - to sorry )...
U nas nowe auto miało warunek - jeżeli będzie pod domem to zalewać będziemy go ropą.. ;)
Nawet nie wiem czy są mocniejsze silniki diesla w v40 niż 115KM... :eek:

Poza tym, autko wyszorowane, więc wstydu na "wiosce" nie ma ;)

Mnichu
17-05-11, 22:22
Cytat Napisał Mnichu Zobacz post A co z Acc kombi ? Jest przepiękny przecież ! Mnichu wybacz ale.. dla mnie jeśli Honda to tylko HB ewentualnie sedan..

Ten sam rocznik:
http://otomoto.pl/honda-accord-krajowa-C18834457.html

Wasze Volvo podoba mi się, ale jednak bez zastanowienia wybrałbym np. taką Hondę.

Wiem że to co wkleje to juz inna liga ale nie mów że ten Ci sie też nie podoba bo padne... :D

http://otomoto.pl/honda-accord-2-2-tourer-zadzwon-po-rabat-C18601079.html

Ale jeszcze raz :) Gratuluję zakupu.

Randall
18-05-11, 01:02
Wasze Volvo podoba mi się, ale jednak bez zastanowienia wybrałbym np. taką Hondę.

No ciekawy przyklad, a patrzyles na ceny Volvo z tego rocznika ? Raz ze sa o 10 000 nizsze dwa ze ten Accord 2.0 spali po miescie 11-12 litrow benzyny a Volvo jest w dieslu.. Diesel Accord to juz ponad 30 000.

A tak apropo Volvo to znajomy ojca postawil u nas na pare dni na podjeździe S80.. I jakos przypadkiem zobaczylem na grillu intrygujacy napis V8.. Sprawdzam na allegro co tam siedzi pod maska i ....

http://otomoto.pl/volvo-s80-v8-315-km-executive-salon-rp-C17631498.html

MASAKRA !!

Mnichu
18-05-11, 01:31
No ciekawy przyklad, a patrzyles na ceny Volvo z tego rocznika ? Raz ze sa o 10 000 nizsze dwa ze ten Accord 2.0 spali po miescie 11-12 litrow benzyny a Volvo jest w dieslu.. Diesel Accord to juz ponad 30 000.

Randall albo mówimy o pieniądzach albo o upodobaniach :) Kaika nie napisała że w porównaniu do Volvo kosztuje 10k więcej i dlatego, tylko że jak Honda to tylko HB i sedan, więc... ?

Randall
18-05-11, 01:41
Ehh upodobania to co innego ale niestety zawsze ostatecznie decyduje $$$ :(

Mnichu
18-05-11, 02:13
Ehh upodobania to co innego ale niestety zawsze ostatecznie decyduje $$$ :(

No niestety tak jest :/ :( grunt to obrać cel i go realizować :) I prawie wszystko można osiągnąć...
Prawie bo jak nie wygram w totka, albo nie wymyśle czegoś co zrewolucjonizuje świat itp. to jestem pewny że np. nigdy nie będe miał swojego Veyrona w garażu :) Ale są na szczęscie inne bardziej przyziemne ciekawe modele jak np. NSX hehehe

Dobra tyle OT ! :)

k.a.i.k.a
18-05-11, 08:13
Wiem że to co wkleję to już inna liga ale nie mów że ten Ci się też nie podoba bo padnę... http://otomoto.pl/honda-accord-2-2-t...C18601079.html
To podłóż sobie pod pupsko coś, bo mi się naprawdę nie podoba.:P
Dla mnie honda to sport, szybkość, zadziorność, itp.. a kombi samo w sobie z wyglądu temu zaprzecza.
Nawet jak przody niektórych aut są zajebiste tak tył zazwyczaj skopany i wygląda to tak jak zlepek dwóch pojazdów.
Sorry - moje zdanie, moje zboczenie zawodowe. Ma prawo mi się nie podobać.. :)
Z drugiej strony - mając 140oo na pewno nie kupiłabym.. kombi.. :P

Ten sam rocznik: http://otomoto.pl/honda-accord-krajowa-C18834457.html
Wasze Volvo podoba mi się, ale jednak bez zastanowienia wybrałbym np. taką Hondę

Rocznik oki, kolor oki, kombi niet i cena... w naszym przypadku pierwszorzędną rolę grały pieniądze.
Niestety nie na wszystko możemy sobie pozwolić więc jest to co jest.
A to kombi - brzydaaallll.. :P ;)
W volvo ( jak dla mnie) ta dupa nie jest aż tak bardzo paskudna i się to komponuje z dziobem. Trzyma się to całości. Linia auta nie drażni... ALE jak zawsze powtarzam - to tylko MOJE zdanie i tylko MOJA opinia. ;)

A tak apropo Volvo to znajomy ojca postawil u nas na pare dni na podjeździe S80.. I jakos przypadkiem zobaczylem na grillu intrygujacy napis V8.. Sprawdzam na allegro co tam siedzi pod maska i .... http://otomoto.pl/volvo-s80-v8-315-k...C17631498.html MASAKRA

hehe no to "tylko" 200KM więcej niż u nas.. ;) 315KM - respekt..

Nie korciło Cię pośmigać?? ;> :)

Ehh upodobania to co innego ale niestety zawsze ostatecznie decyduje $$$

Dokładnie..
Pewnie mając w ciul kasy latałabym helikopterem i nie wkurzałabym się na dziury i korki na mieście.. :P ;)

Oki koniec o upodobaniach, przekonywaniach itp. Jest jakie jest. I śmiga.. ;) :D

Później dodam jakieś fotki ze środka i zewnątrz. :)

Randall
18-05-11, 10:17
Nie korciło Cię pośmigać ;>

Strasznie mnie korci ale to dopiero jak typek wróci bo sam sie troche boje brac auto za 190 tyś ;D

Pawel JBL
26-05-11, 22:00
Ten model jest bardzo udanym autem, dobry wybór jak na rodzinne auto ;)

Janek
29-05-11, 09:55
Jak bylem w Niemczech to kolega takie sobie zakupil i mialem przyjemnosc sobie nim tam posmigac ;)
Bardzo fajne ekonomiczne autko, wygodne i nawet da sie w nim wygodnie w 3 osoby przespac bo i tak byl testowany na wypadzie do Pragi.

Z kombi jest jak K.A.I.K.A pisze jak przod ladny to dupa skopana, no moze w tych nowszych chlopaki lepsze prochy biora i jakos im to lepiej wychodzi.
Ale w tych starszych to Volvo ma w miare wszystko stylistycznie polapane z glowa - Moja opinia.
Niezawodnosci wam zycze a o brak miejsca w aucie dla 3ki nie macie sie co martwic wystarczy, a w razie W sa jeszcze relingi !!
Gratuluje udanego zakupu.

k.a.i.k.a
10-01-12, 22:23
Mały, szybki wpis...

.....auto jeździ :P hehe

Na poważnie to (jak dla mnie) mega fajne autko. :D

p.s. oczywiście za [H] łezka nie raz poleciała..

7dj83r8f78t4alf8