PDA

Zobacz pełną wersję : Triumph T595 Daytona

sese
25-03-13, 22:17
.
SILNIK: jednostka czterosuwowa o układzie trójcylindrowym rzędowym, chłodzony cieczą, DOHC, cztery zawory na cylinder

POJEMNOŚĆ: 955 ccm

MOC: 129,7 KM przy 10 200 obr/min

ZASILANIE: wtrysk paliwa Sagem

ZAWIESZENIE: przednie-widelec teleskopowy, tylne-pojedynczy wahacz, pojedynczy amortyzator

HAMULCE: przedni-tarczowy 320mm, zaciski czterotłoczkowe, tylny-tarcza 290 mm, zacisk jednotłoczkowy

WAGA: 198kg

PRĘDKOŚĆ MAX: 255km/h

Triumph to jedna z moich ulubionych marek motocykli, zawsze kojarzył mi sie z legendą 2oo. Niebanalny desing oraz nowatorskie rozwiązania techniczne w to główne jego atuty. Marka mało popularna w naszym kraju, wręcz egzotyczna... a szkoda.
Motocykl kupiony od pierwszego właściciela, jako że jest to "plastik" a ja nie jestem zwolennikiem tego stylu, biorę się za przerobienie go na street'a. owiewki boczne, czasza, seryjna lampa, polka z setami OUT i wkładam kierownice oraz lampy z street triple. Do zmiany będzie jeszcze kilka innych rzeczy, ale na spokojnie. :)

Odrobine literatury:

"Siedem lat po odrodzeniu się tradycyjnej marki angielskiej Triumph inżynierowie z Hinckley stworzyli maszynę, która ma stanowić poważną konkurencję dla włoskich i japońskich supermotocykli. Najbardziej rzucającą się w oczy różnicą w stosunku do poprzedniego modelu jest filigranowa rama wykonana z rur aluminiowych o owalnym przekroju. Istotnym modernizacjom poddano także silnik, dzięki czemu uzyskał większą moc przy mniejszej masie. Wraz z oddziałem technologicznym producenta samochodów rajdowych Lotus wprowadzono również znaczne zmiany w chłodzonym cieczą rozrządzie DOHC, który jest oczywiście zasilany przez wtrysk paliwa i cztery zawory na cylinder. Dzięki precyzyjnemu dopasowaniu komory spalania, z pojemności skokowej 955 ccm uzyskano w otwartej wersji moc 125 KM przy 10 200 obrotach na minutę i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 102 Nm przy 8 500 obr/min.
W modelu T595 całkowice zmieniono centralną ramę z rur aluminiowych. Przechodzi ona ponad silnikiem, rozdziela się, obejmuje silnik z obu stron i łączy z kolumną kierownicy. Zapewnia to niezbędną sztywność do osiągnięcia prędkości 255km/h."

obecnie:

http://imageshack.us/a/img708/4520/007sd.jpg

docelowo mniej więcej tak:

http://imageshack.us/a/img703/884/triumphspeedtriplese041.jpg

Centurion
25-03-13, 22:23
SESE jaaa sie ciebie zapytowywuje :lol::lol::lol: walnąłeś 6stę w lotto ? :P

sese
25-03-13, 22:36
zlikwidowałem lokatę w Amber Gold :P

Szpura
27-03-13, 00:17
nie lepiej bylo od razu kupic speed triple'a ?? ;)
p.s ładna osa :D

sese
28-03-13, 09:14
nie lepiej bylo od razu kupic speed triple'a
Gdyby było lepiej zrobiłbym to ;)
takim sposobem mam Daytona Speed Triple, jest kilka różnic.

7dj83r8f78t4alf8