+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Wiewioor`owa eSka - AP1

Administrator Awatar wiewioor
    Imię
    Kuba
    Mieszka w
    Rz-ów
    Auto
    s2000
    Time Online
    49 d 3 m

Domyślnie

Po zimowym okresie trzeba nadrobić zaległości. Może za wiele się nie działo, ale też nie był to stracony czas. Ze zmian trochę tego się nazbierało. Zastanawiałem się nad zmianą dolotu. CAI raczej nie wchodził w grę, gdyż auto użytkuję często i bałbym się zaciągania wody. Celowałem w K&N fipka ale finalnie została OEM pucha z której wyciąłem ścianę grodziową. Filtr wcześniej zakupiony K&N. Nabyłem air duct na wzór spoona. Niestety w stanie trochę opłakanym. Popękany oraz spasowanie bardzo słabe.

Prace przy lepieniu, pasowaniu, naciąganiu trwaly długo, ale się opłacało. Finalnie siadło super, bez jakichkolwiek nagięć, więc nie powinno dalej pękać.

Z uwagi na zastosowanie air duct`a finalnie wypadła osłona chłodnicy. Miałem okazję tanio kupić drugą i niedługo będę chciał coś wymyśleć aby osłona pasowała do air duct`a.

Następnie do wymiany poszło sprzęgło. Stare już było do wymiany.

Padło na Exedy OEM spec.

Wymiana sprzęgła w suce do lekkich nie należy. Niestety po kilkuset km z paki skrzyni zaczęły dochodzić dziwne dźwięki z jednoczesnymi drganiami auta. Niestety po raz drugi trzeba było zrzucać skrzynię. Sprzęgło exedy okazało się trefne, dlatego finalnie w suce pojawiło się kompletne sprzęgło OEM. Po wymianie na OEM wszelkie dolegliwości ustały.

Dalej do zmiany poszły elementy zawieszenia. Może nic szczególnego, ale na pokład wpadły sprężyny TEIN S-tech (18mm). Zależało mi na niewielkim obniżeniu, by rozsądnie dało się jeździć po progach.

Następne w kolejce kolcki – padło na Ferodo DS2500

Przy wymianie sprzęgła trzeba było demontować rozrusznik, a że stary dawał o sobie znać, to również rozrusznik poszedł do wymiany.

Przy okazji kółko napinacza od paska osprzętu, gdyż stare trochę miało luz poprzeczny.

Następnie na lato musiałem kupić nowe opony. Poprzednie pomimo, że miały jeszcze trochę bieżnika, to były już ze starym DOT`em. Na pokład wleciały Bridestone Potenza RE050A (zresztą jak poprzednie które pewnie będzie można skończyć na jakimś track day). Bardzo dobrze jeździło mi się na nich więc nic nie kombinowałem przy wyborze opon.

Kolejno do zmiany poszły typowe pierdółki jak antena:

i gałka zmiany biegów

Potem kierunkowskazy. OEM były dla mnie trochę za duże. Pewnie nie każdemu się to widzi, ale mi osobiście tak. Czarne płaskie nie rzucają się tak w oczy jak poprzednie białe OEM.

Z kolejnych zmian, które po zimie suka się doczekała to side skirts`y. Cholernie mi się podobały u Jacy i Sebekkk1 że nie mogłem sobie ich odpuścić.

Do side skirts przyszedł z przodu spliter no name z PA. Niestety carbonowy który posiadam pasuje tylko do polifta z uwagi na inny zderzak.

Do kompletu dla całości z tyłu doszły tylne nakładki na zderzak, choć do końca nie wiem czy zostaną. Sam się biję z myślami czy je zostawić czy nie.

Z ostatnich rzeczy szukałem czegoś na klapę. Myślałem o czymś większym, ale finalnie odpuściłem i zakupiłem OEM spoiler pokryty folią carbon. Finalnie albo zostanie tak jak jest, albo spoiler pójdzie w kolor nadwozia. Sam jeszcze nie wiem.

Przez zimę wykonałem także stojak na HT na wzór z s2ki.com

Zdaje egzamin, choć kółka są za małe.

Auto można powiedzieć przygotowane do sezonu:

c.d.n.
    Ostatnio edytowane przez wiewioor ; 26-03-19 o 09:21

2. wiewioor upija się dzisiaj na koszt 10 osób:

Fryta61 (29-03-19), MarceL (29-03-19), Mendrek (26-03-19), Mlynek (27-03-19), Mnichu (14-06-19), petro1911 (26-03-19), robert88 (30-03-19), Rogal (26-03-19), slothy (29-03-19), Łysy (01-04-19)

Użytkownik Awatar DomEN08
    Imię
    Dominik
    Mieszka w
    Lubatówka/Krosno
    Auto
    EP3
    Time Online
    8 d 17 h 16 m

Domyślnie

Dużo się dzieje i wszystko na plus Co do cai to miałeś jakieś przygody czy po prostu dmuchasz na zimne? Ja juz drugo rok na caiu jeżdże i jak na razie problemów nie było i mam nadzieje nie będzie

Klubowicz Awatar Marek94
    Imię
    Marek
    Mieszka w
    Sanok
    Auto
    EE8,Cbr,Crf i inne:p
    Time Online
    45 d 2 h 10 m

Domyślnie

Mam taki sam air duct i też mi pękł .Gdzie kupiłeś taką antenę bo mi weselna wstążka urwała .Nie miałem nigdy typowego cai ale zbudowałem dość szczelny układ doprowadzania zimnego powietrza to jak dobrze deszcz padał to filtr od strony rury doprowadzającej powietrze był mokry dlatego taki układ tylko z hydroshield i to konkretnym.Wymiana jest łatwa w porównaniu do niektórych aut tyle że trzeba lecieć zgodnie z schematem,OEM sprzęgło zamordowałem w miesiąc lub dwa nie pamiętam,teraz upalam Xtreme. Masz śliczny lakier mój nawet po ostatnich korektach tak nie wyglądał ogólnie gratuluje utrzymania auta w takim stanie.Rolka przynajmniej u mnie ma zmienne łożyska nie ma potrzeby wymiany całej.
    Ostatnio edytowane przez Marek94 ; 26-03-19 o 15:08

Administrator Awatar wiewioor
    Imię
    Kuba
    Mieszka w
    Rz-ów
    Auto
    s2000
    Time Online
    49 d 3 m

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez DomEN08 Zobacz posta
    Co do cai to miałeś jakieś przygody czy po prostu dmuchasz na zimne?
    Dmucham na zimne. Zdarza mi się pojechać w deszczu, więc odpuściłem.

Cytat Zamieszczone przez Marek94 Zobacz posta
    Mam taki sam air duct i też mi pękł
    U siebie bardzo długo ten air duct rzeźbiłem, aby jak najlepiej pasował. Do tego stopnia, że musiałem go skrócić przy dolnym wlocie o około 1 cm aby nie było naprężeń. Mam nadzieję, że będzie ok.

Rolka przynajmniej u mnie ma zmienne łożyska nie ma potrzeby wymiany całej.
    Niewielki koszt wiec nie bolało

OEM sprzęgło zamordowałem w miesiąc lub dwa nie pamiętam,teraz upalam Xtreme
    U mnie przy sprzęgle łożysko po praktycznie 400 km miało naprawdę spory luz boczny a sprężynki telepały jak grzechotka. Na temat Extreme nie mam opinii. Ale na razie chce zapomnieć

Masz śliczny lakier
    Dzięki. Jest jeszcze parę mankamentów (pęknięcie na przednim zderzaku + 2 wgniotki do wyciągnięcia), ale ogólnie z lakieru jestem zadowolony.

Klubowicz Awatar Marek94
    Imię
    Marek
    Mieszka w
    Sanok
    Auto
    Time Online
    45 d 2 h 10 m

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez wiewioor Zobacz posta
    U mnie przy sprzęgle łożysko po praktycznie 400 km miało naprawdę spory luz boczny a sprężynki telepały jak grzechotka. Na temat Extreme nie mam opinii. Ale na razie chce zapomnieć
    Dziwna sprawa z tym exedy miałem taki zestaw stage 1 w b16 i śmigało bdb i drugi w b18 i też długo wytrzymało bo sprzęgło w s2k było zmieniane tyle co zanim ją kupiłem.Żeby ktoś mnie źle nie zrozumiał nie narzekam na oem wykończyła go moja jazda która z normalną eksploatacja miała mało wspólnego sądzę że dobiły go za mocne redukcje i strzelanie z niego non stop ale jest nowe i
    chce zapomnieć

Rolka przynajmniej u mnie ma zmienne łożyska nie ma potrzeby wymiany całej.
    Niewielki koszt wiec nie bolało
    Zdradź swoje źródło może być na pw mi wycenili na ponad 400 zł

(pęknięcie na przednim zderzaku
    Ja miałem swój do przedwczoraj w igła stanie bo całego lakierowałem.Niestety nie wiem czy przez to że auto jest ostro upalane po naszych drogach czy lakiernik źle dokręcił ale coś puściło i wypiął mi się z ślizgu pod lampą w następstwie czego lakier strzelił w paru miejscach.

Szkoda że niema zlotu w tym roku tak to człowiek by pomacał i pooglądał na żywo .Side skirts`y w jaki sposób są mocowane do budy trzeba wiercić dziury w progach ?
    Ostatnio edytowane przez Marek94 ; 27-03-19 o 01:41

Klubowicz Awatar Lesiu
    Imię
    Przemysław
    Mieszka w
    Mielec
    Auto
    Civic EJ1
    Time Online
    24 d 9 h 57 m

Domyślnie

Fajne mody zewnętrze
    Pasują takie drobne detale
    ale prawie nic nie widzie bo wszystkie czarne

Klubowicz Awatar MarceL
    Imię
    Mateusz
    Mieszka w
    New Jersey
    Auto
    S2K AP2, CS1, 600RR
    Time Online
    30 d 20 m

Domyślnie

Fajnie, że już wpadły progi, jeden z lepszych możliwych modów. Ogólnie wszystko na plus, ehhh ten czarny kolor, można zrobić fajnego bandytę, nie trzeba się martwić o dobór koloru no i carbony zawsze pasują napisz jak wygląda sprawa maski? Zamyka się normalnie z tym air ductem, czy musiałeś ją ciąć? Z tego co widzę to praktycznie każdy tnie OEM maskę, przy zastosowaniu air duct'a, u mnie to samo kiedyś przymierzałem dolot passworda to nie ma szans, żeby się domknęła, a przed zakupem zapewniali, że już ten problem rozwiązali i wszystko się mieści

Klubowicz Awatar Marek94
    Imię
    Marek
    Mieszka w
    Sanok
    Auto
    Time Online
    45 d 2 h 10 m

Domyślnie

Mój się mieści,ciasno ale maska dochodzi.Sadzę jednak że przez to że jest tak mało miejsca po czasie pęka

Zaawansowany użytkownik
    Imię
    Mirek
    Mieszka w
    RSR / RZE
    Auto
    Accord VII
    Time Online
    26 d 17 h 47 m

Domyślnie

Oglądnięta S-ka na G2 Arena - według mnie ideał !

Zazdro

+ Odpowiedz w tym wątku

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów